Küçük Deniz Kızı

Bir varmış bir yokmuş, bir zamanlar çok uzak denizlerden birinin derinliklerinde küçük bir Deniz Kızı yaşıyormuş. Denizler Altı Kralının en küçük sevimli güzel kızıymış. O çok güzel ve çok sevimli olduğu için tüm su altı âlemi hayranmış ona, huyu da yüzü gibi güzelmiş Küçük Deniz Kızının. Günlerini arkadaşlarıyla gülüp oynayarak geçiriyormuş, gel zaman git zaman Küçük Deniz Kızının canı sıkılmaya başlamış yukarıdaki yaşamı çok merak ediyormuş, sonunda dayanamamış yukarıya çıkıp gizlice tekneleri ve içlerindeki o neşeli insanları izlemeye başlamış.
Yine bir gün gizlice yukarı ülke prensini gemisini ve oradaki eğlenceyi izlerken müthiş bir fırtına çıkmış ve prensin gemisi batmış. Hemen o tarafa yüzmüş Küçük Deniz Kızı ve Prensi korkunç dalgaların arasından çekip alarak kıyıya taşımış, baygın prensin yaşayacağından iyice emin olduktan sonra da hızla oradan uzaklaşıp Denizaltı ülkesine geri dönmüş. O günden sonra Küçük Deniz Kızının yüzü hiç gülmemiş. Yaşamını kurtarmış olduğu genç prensin hayali gözlerinin önünden gitmiyormuş bir türlü yeryüzüne çıkıp gönlünü kaptırdığı prensle yaşayabilmek istiyormuş fakat balık kuyruğu nedeniyle çok çaresizmiş derdini anlattığı ablaları buna bir akıl vermişler Denizler Altı Büyücüsünden söz etmişler fakat büyücünün kötülüğü konusunda da uyarmışlar. Büyücü anlatılanlardan çok daha korkunç ahtapot bacaklı çirkin bir yaratıkmış.
-Evet, istediğini yerine getirebilirim demiş, ama şartlarım var. Bu antlaşmayı imzalayacaksın sana vereceğim iksiri içeceksin kuyruğun yok olup yerine iki bacağın olacak ama…..
Zavallı Küçük Deniz Kızı her şeye razı olup iksiri almış artık iki bacağa sahip olabilecekmiş ama karşılığında güzelim sesini büyücüye vermek zorunda kalmış ve eğer prens kendisiyle evlenmese denizköpüğüne dönüşerek dalgalara karışıp yok olacakmış küçük denizkızı her şeyi göze alıp iksiri içmiş.
-Evet, evet işte!
Kuyruğu yok olup bir çift bacağa sahip olmuş artık güzeller güzeli fakat konuşamayan bir kızmış o, üstelik attığı her adımda bacakları dayanılmaz bir şekilde acıyor, ağrıyormuş. Küçük Deniz Kızıyla onu kumsalda baygın yatarken bulan Prens hemen arkadaş olmuşlar üstelik Prens bu konuşamayan güzeller güzeli kıza aşıkta olmuş olmasına, ama….
Sonra nemi olmuş, neler neler Küçük Deniz Kızının başına neler gelmiş, kimler kimlerle uğraşmış bir bilsen. O kötü Denizaltı Büyücüsü bir büyü yapmış kötü kalpli kızı Vanessanın Prensle evlenmesini istiyormuş. Prens neredeyse Vanessayla evlenecek ve küçük denizkızı da minicik bir denizköpüğü olup dalgalara karışacakmış neyse ki Küçük Denizkızının onu çok seven ablaları varmış. Saçlarını büyücüye vererek prensin büyüsünü bozdurmuşlar Küçük Deniz Kızının arkadaşları da büyünün bozulmasına çok sevinmişler büyüden kurtulan Prens Küçük Denizkızına olan aşkını yeniden hatırlamış kırk gün kırk gece süren büyük bir düğünle evlenmişler. Hoşcakal.